Одеський національний технологічний університет

ЧОМУ НАШ ФАКУЛЬТЕТ

Як і чому я вибрав для навчання
Одеський національний технологічний університет
та факультет
Експертизи, біотехнології, підприємництва та торгівлі

Питання «Ким бути?» постає у житті перед кожним. Його ставлять один одному різні люди, його задаємо ми собі в пору своєї юності. Це непросте питання турбує і школярів-дев’ятикласників, і випускників середньої школи. Навіть цілком дорослі люди, які вже працюють у будь-якій сфері діяльності, але не задоволені своєю роботою, запитують себе: «А чи правильно я вибрав професію? Чи не помилився?» Що не кажи, а знайти своє покликання у житті, свою професію – важке завдання. І це лише на перший погляд вибір професії – справа суто особиста, насправді вона має державне, суспільне значення.
Адже на роботі людина проводить більше чверті життя, і від того, наскільки вона задоволена своєю роботою, залежить не лише її матеріальний добробут, а й повсякденний настрій. Робота подобається, коли ти захоплений нею, коли прокидаєшся з радісною думкою про неї, коли не помічаєш, як пролітає робочий день.
Нині у нас в країні відомо багато професій, а вибрати треба лише одну – свою! І на все життя.
Як визначити покликання? Друзі та знайомі розповідають вам про свою роботу та про ті професії, про які їм доводилося чути. Батьки пропонують підтримати сімейні традиції та йти на підприємство чи фірму, де працюють вони. І ви не знаєте: чи вступити в радіотехнічний технікум, як ваш сусід, чи піти до батька на виробництво, а може, стати стюардесою чи вчителем? Якими б хорошими не були різні поради, вам доведеться приймати самостійне рішення, яке в майбутньому може визначити дуже багато. Не поспішайте. Будьте самокритичними та об’єктивними: зважте свої здібності та схильності, особливості характеру, подумайте про перспективу.
Адже ви знаєте, що в нашій країні навчається практично кожен, а значить, і ви через кілька років зможете стати майстром, технологом, начальником цеху, а може й ученим.
Здобути цікаву, шановну людьми, добре оплачувану професію з гарантованим працевлаштуванням після закінчення навчання – чи не бажання випускника школи та його батьків.

Translate »